Özet Kitap Özet Kitap

Geleceğin Fiziği

Michio Kaku

Tam 40 yıl önce, rahmetli Mazhar Zorlu’nun aracılığı ile İzmir Konak Rotary Kulübünde bir konuşma yapmış idim. Konuşmanın konusu, özellikle bilişim dünyasının 30 / 40 yıllık geleceği ile ilgili idi. Avusturya kökenli profesör Zamanec’in bir kitabından çok yararlanarak yapılmış hayli uçuk bir konuşma idi. Salonda bulunan bazı dinleyicilerin yüzlerinde o gün beliren alaycı tebessümü hiç unutamam.

O gün anlattıklarımın tümü 30 yılı bulmadan fazlası ile gerçekleşti. Çünkü Zamanec bir bilim adamı idi ve öngörülerinin hepsi bilimsel bulgulara dayanıyor idi.

Tıpkı Michio Kaku gibi. “Physics Of The Future”

“Bilim 2100 yılına kadar insanlığın kaderini ve günlük yaşamımızı nasıl şekillendirecek?”

Kaku gibi bir kuantum fizikçisi tarafından ve çoğu kanıtlanmış bilimsel bulgular üzerine inşa edilmiş muhteşem bir eser “İmkansızın Fiziği” ve “Visions”tan sonra Kaku’nun bu üçüncü kitabı ilk ikisinin gelişmiş bir sentezi.

Hepimizin anlayacağı bir dilde yazılmış özetin 58 sayfa olmasının tek nedeni ise, ancak bu kadarına kıyabildik anlamına geliyor. Yoksa 389 sayfasının da satır satır okunası olduğu kesin.

Ray Kurzweil’in “Ruhsal Makineler Çağı” diye tercüme edip size sunduğumuz “The Age Of The Spiritual Machines” adlı kitabından sonra, Geleceğin Fiziğini de çok seveceğinize ve bir nefeste okuyacağınıza eminim.

En içten sevgi ve saygılarımla,
Uğur Yüce

Kitap hakkında daha fazla bilgi için: ODTÜ Yayıncılık

Bu Özeti Paylaş

  • Categories:
  • Bu Özeti Paylaş

Benzer Kitaplar

Bir cevap yazın

Solve : *
29 − 18 =