Özet Kitap Özet Kitap

Büyük Britanya Brexit Soygunu

Değerli Dostlarım,

Bu bir pilot çalışma, bir girizgâh. Size bu 19 Mayıs tatilinde sunduğumuz 34 sayfalık Kur Savaşları isimli (Currency Wars) kitabın özetini okurken bir miktar aydınlatıcı olsun, ışık tutsun diye sunduğumuz bir makalenin özeti.

Bu makale 07 Mayıs tarihinde İngiliz “The Guardian” gazetesinde “Büyük Britanya Brexit Soygunu” “Demokrasimiz Nasıl Rehin Altına Alındı” başlığı ile yayınlanan bir araştırma. 9 sayfayı aşıyor. Özünde İngiltere’nin Avrupa birliğinde yer almasından oldum olası rahatsız olan bir ABD ile Varşova Paktı çöktükten sonra Avrupa’daki etkinliğini yitiren bir Rusya’nın işbirliği yaptığı, İngiltere’deki referandumu manipüle ettikleri ve İngiltere’nin çıkışını sağlayarak AB’yi zayıflatmak ve parçalamak için referanduma fesat karıştırdıklarını iddia eden bir makale. 9 sayfalık makaleyi dahi özetledim. Biraz kuşa döndü ama mesajı çok açık.

İsteyen The Guardian’ın sitesine girip 07/05/2017 sayılı nüshasından tamamını okuyabilir. Benim makale üzerine dikkatimi çeken sevgili Üstün Eronat’a teşekkür ederim.

En içten sevgi ve saygılarımla,
Uğur Yüce

Bu Özeti Paylaş

Benzer Kitaplar

1 Yorum

  • hüseyin
    22 Şubat 2019 at 07:21  - Reply

    Emeğinize sağlık. Büyük çalışma. Ancak; işaret isimleri okunmazsa daha güzel olacak

Bir cevap yazın

Solve : *
13 − 7 =