Özet Kitap Özet Kitap

Asya’da Çarklar Nasıl Dönüyor – How Asia Works

Joe Studwell

Joseph Stiglitz’in ilk kitabını tercüme ile özetlediğimde kapak yazısında IMF ve Dünya Bankası’nın çifte standartlarından bahsetmiş ve kibarca bizim sakalımız yok, belki iktisat Nobel ödüllü bir Amerikalı’nın görüşlerini okur da uyanırsınız demeye getirmiş idim.

Joe Studwell bir yazar, gazeteci ve hoca, daha çok İngiltere’de Cambridge’de bulunuyor. Uzak Doğu Uzmanı “Çin Rüyası” ve “Asya’nın Mafya Babaları” isimli kitaplarından sonra 2013’te “Asya Nasıl Çalışıyor” isimli kitabı yayınlandı. (How Asia Works)

Lütfen sonuna kadar sabır ile okuyunuz. Bizler (Türkler) için alınacak o kadar ders ve deneyim barındırıyor ki “Ülkelerin dostları olmaz, ülke çıkarları olur” ve de bununla ilgili akılcıl politikaları olur. O politikaları ise ülkesini seven ve asla satın alınamayan akıllı, çalışkan, özverili politikacılar ile yürütebilirsiniz.

Amerika’nın İngilizlerden devraldığı yeni dünya düzeni politikaları bizleri adım adım bir felakete doğru sürüklüyor. 15 yıldır geliyor geliyor diye haykırdığımız gerçekler, bugünlerde sanki büyük keşiflermiş gibi kamuoyuna sunuluyor.

Ama sakın ümitsizliğe kapılmayınız.

Bu millet her zor günde silkinip doğru yolu bulmuştur ve de Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur.”

En içten sevgi ve saygılarımla;
Uğur Yüce

 

 

Bu Özeti Paylaş

  • Categories:
  • Bu Özeti Paylaş

Benzer Kitaplar

Bir cevap yazın

Solve : *
27 − 16 =