Homo Deus - Yarının Kısa Bir Tarihi

Yuval Noah Harari

Harari “ Sapiens”1 ile haklı bir üne kavuştu. Kitap akıcı üslubu ve orjinal içeriği ile büyük sükse yaptı.

İnsanoğlunun kökenleri ve bugüne kadar nasıl geldiği her devirde merak konusu olmuştur. Bu konuda Harari’den 20 yıl önce Jared Diamond “Tüfek, Mikrop, Çelik”2 ile aynı konuyu mükemmel yazmış idi.

"Buraya kadar nasıl geldik?" sorusu kadar ilgi çeken bir soru da "Nereye gidiyoruz?" sorusudur. Harari bu kez “Homo Deus” ile bu soruyu cevaplamaya çalışıyor.

Sapiens kadar ilgi çekici ve ezber bozan bir kitap bu özeti okuduktan sonra pek çoğunuzun bir ay önce Türkçesi de yayınlanan kitabı edinip okuyacağınıza eminim.

Bu arada ozetkitap sitesini veya okumanın yararlarını yeni keşfedenler için nacizane bir tavsiyede bulunacağım.
Şayet henüz okumadıysanız önce, “Tüfek Mikrop Çelik” sonra “Sapiens” ve ondan sonra “Homo Deus”u okuyunuz.

En içten sevgi ve saygılarımla;
Uğur YüceKitap hakkında daha fazla bilgi için: Kolektif Kitap

Tüm iyi niyetimize rağmen; lisan sorunu, zaman sorunu, orijinal kitabı temin güçlüğü, çok fazla sayfa adedi, televizyondan vakit kalmaması, tembellik. Sebep ne olursa olsun, yeterince okumuyoruz.Bu milli ve önemli sorunun bir nebze hafifletilmesi amacı ile yıllar önce bir karar verdik, okuduğumuz kitaplar içerisinde ülkemizin bugünü ve/veya geleceği için yararlı gördüklerimizi özet ile tercüme ederek paylaşmak.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılan kitap özetleri bu sitede tüm öğrencilerin ve öğrenmek isteyenlerin faydalanmasına sunulmaktadır. Herhangi bir maddi menfaat beklenmeksizin gerçekleştirilen bu hizmetin tek nedeni, ülkemizde okuma alışkanlığının eğitim ve öğretim yıllarında kazanılmasını sağlamaktır.