Özet Kitap Özet Kitap

Umutlar ve Olasılıklar

Noam Chomsky

Çeşitlilik temel ilkemiz olmasına rağmen Dünya’nın ekonomik geleceği (Dolayısı ile de politik geleceği) birinci temel konumuz olmaya devam ediyor.

Bizleri ve çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor. Hindistan ve Çin ile ilgili bu güne kadar en değerli kitapları sizler ile paylaştık. Ama yine çok net bir şekilde görülüyor ki, ABD’nin önümüzdeki 10 yıllarda nereye gideceği bilinmeden Dünya’nın geleceği hakkında sağlıklı bir sonuca varmak çok zor.

Bu kez size sunduğumuz özet Naom Chomsky’nin “Umutlar ve Olasılıklar” isimli kitabı. Chomsky başta Mit olmak üzere Dünya’nın pek çok ünlü üniversitelerinde hocalık yapmış ve çeşitli ödüller almış ciddi bir ABD politikaları uzmanı. Kitabı yayınlandıktan sonra hiçbir satırı tekzip edilmedi.

Dünya’nın ekseninin kaymakta olduğunu ve ABD’nin Dünya üzerindeki Süper Power özelliğini yaptığı yönetici hataları yüzünden er ve geç kaybedeceğini düşünüyor.
Sizlere 2011 yılı içerisinde bir ABD uzmanından (George Friedman) daha pozitif ve ABD’nin en az 100 yıl daha gücünü yitirmeyeceğini iddia eden bir kitap özetini sunmaya gayret edeceğiz.

Yılsonuna geldik. Bu vesileyle yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık ve mutluluklar getirmesini diliyorum.

En içten Sevgi ve Saygılarımla,
UĞUR YÜCE

Bu Özeti Paylaş

Benzer Kitaplar

2 Yorum

 • Hüseyin Şahin
  13 Mart 2019 at 15:39  - Reply

  Çok güzel bir site, uzun zamandır takip ediyorum. Ve güzel kitaplar seçiyorsunuz.
  Zamansızlıktan kütüphanemde bekleyen kitapların bazılarının özetini okumak işimi kolaylaştırıyor.
  Teşekkür ediyorum.
  Selam ve iyi dileklerimle

  • Ozet Kitap
   8 Mayıs 2019 at 06:40  - Reply

   Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Solve : *
36 ⁄ 18 =