Özet Kitap Özet Kitap

Geç Kaldığınız İçin Teşekkürler

Thomas L. Friedman

Değerli Dostlarım

Bu özet ile Thomas L. Friedman bizim sitede en çok özetlenenler listesinde 4 kitap ile birinci sıraya yükseliyor.

Attali, Brizinski ve Stigler’i sollamış oluyor. Peki, nedir bu Thomas Friedman sevgisi? Güncel ve gerçekçi olması, bizi en çok ilgilendiren ve içinde yaşadığımız bölgeyi çok iyi bilip bir o kadar da iyi analiz etmesi, 3 kez Pulitzer ödülünü kazanması ve New York Times’da halen en çok okunan köşe yazarı olması vs vs…

“Geç Kaldığınız İçin Teşekkürler” ifade ettiğinden çok daha derin ve de trajik bir başlık.

Kendimiz ile baş başa kaldığımız ve kendimizi dinleyebildiğimiz 30 dakikalara bile hasret kaldığımız bir devirde yaşıyoruz.

“Kapılmış Gidiyorum Bahtımın Rüzgârına” artık bir şarkı ismi değil.

Yazar, her kaos beraberinde bir de fırsat getirir sözcüğünü doğrularcasına randevusuna geç gelenler sayesinde boş kalan dakikalarında yine dev bir eser yaratmış.

Size hiç olmazsa (25 sayfada) kitabın en önemli bölümlerini aktarmaya çalıştık.

Eminim ki pek çoğunuz bu özeti okuduktan sonra ilk fırsatta kitabın kendini edinip tıpkı yazarın,  “Lexus ve Zeytin Ağacı”,  “Dünya Düzdür”, “That’s Used To Be Us” özetlerinden sonra olduğu gibi okuyacaksınız.

Bilvesile 2018 yılının size ve tüm sevdiklerinize sağlık ve mutluluklar getirmesini dilerim.

En İçten Sevgi ve Saygılarımla

Uğur Yüce

 

Önemli Not: Kapak yazısının en son cümlesi yarın telif haklarına tecavüz suçlamasına karşı bizi savunacak avukatların işlerini kolaylaştırmak amacı ile yazılmıştır. Yayın evleri yine benimle uğraşmaya başladılar, bende özet faaliyetlerini daha da hızlandırmaya karar verdim.

Bu Özeti Paylaş

Benzer Kitaplar

Bir cevap yazın

Solve : *
29 − 5 =