Gelişen Dünyada Yeniden Planlama

Prof. Dr. İlhan Tekeli

Değerli Dostlarım;

Sn. İlhan Tekeli Hoca’m çok yönlü bir kişi, ama her şeyin üzerinde Türkiye’de Şehir Planlaması konusunda mutlak bir otorite.

Bir süre önce size İlhan Hoca’mın İnsan Beyni üzerinde yaptığı araştırmalarının bir raporunun sunmuş ve kapak yazısında çalışmaların devam ettiğini, raporun yakında devamının geleceğini duyurmuş idik.

Ekte sunduğumuz ikinci bölümde Hocam, dünyanın büyük bir sürat ile gelişen ve değişen dinamikleri içerisinde planlama anlayış ve uygulamalarının yeniden ele alınarak çağın koşullarına göre yeniden şekillenmesi gerektiği çok veciz bir şekilde anlatıyor.

Zevk ile okuyacağınızdan eminim.

Birinci bölümü herhangi bir nedenle kaçırmış olanlara ozetkitap.com sitemize girip raporlar butonunu tıklamalarını öneririm.

En içten sevgi ve saygılarımla,
​Uğur Yüce

Tüm iyi niyetimize rağmen; lisan sorunu, zaman sorunu, orijinal kitabı temin güçlüğü, çok fazla sayfa adedi, televizyondan vakit kalmaması, tembellik. Sebep ne olursa olsun, yeterince okumuyoruz.Bu milli ve önemli sorunun bir nebze hafifletilmesi amacı ile yıllar önce bir karar verdik, okuduğumuz kitaplar içerisinde ülkemizin bugünü ve/veya geleceği için yararlı gördüklerimizi özet ile tercüme ederek paylaşmak.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılan kitap özetleri bu sitede tüm öğrencilerin ve öğrenmek isteyenlerin faydalanmasına sunulmaktadır. Herhangi bir maddi menfaat beklenmeksizin gerçekleştirilen bu hizmetin tek nedeni, ülkemizde okuma alışkanlığının eğitim ve öğretim yıllarında kazanılmasını sağlamaktır.